پیام آیت الله مدرّسی در پی حادثۀ تروریستی در حرم شاهچراغ

بخشی از پیام آیت الله مدرّسی یزدی: اکنون دیگر کُند ذهن‌ترین افراد باید متوجّه شده باشند که سلسله آشوب‌ها، اغتشاشات، خرابکاری‌ها و جنایات اخیر، تصمیم‌های دشمنان کینه‌توز بشریت و بدخواهان ملّت بزرگ و مسلمان ایران است که با به مزدوری‌گرفتن تعدادی محدود و فریفتن تعدادی دیگر، در صدد نابودی ملّت و کشور ایران می‌باشند.

در پی حادثۀ تروریستی در حرم مطهّر حضرت احمد بن موسی (علیهما السّلام) که به شهادت و مجروح‌شدن ده‌ها مرد و زن و کودک بی‌گناه منجر شد، پیامی از طرف آیت الله سیّد محمّد رضا مدرّسی طباطبایی یزدی (دام ظله) عضو محترم شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری صادر شد.

 بسم الله الرّحمن الرّحیم

انّا لله و اِنّا الیه راجِعُون

حادثهٔ غمبار و جانسوز شهید و مجروح شدن ده‌ها زائر سومین حرم اهل بیت (علیهم السّلام) در ایران، مرقد شریف احمد بن موسی (علیه السّلام)، دل هر انسانی را به درد می‌آورد. چنین شقاوت‌های کم‌نظیر از سنخ شقاوت‌های صهیونیست‌ها و تکفیری‌هایِ دست نشاندهٔ آن‌هاست که ریشه در واشنگتن، تل‌آویو، ریاض و سایر همراهان آنان دارد.

اکنون دیگر کند ذهن‌ترین افراد باید متوجه شده باشند که سلسله آشوب‌ها، اغتشاشات، خرابکاری‌ها و جنایات اخیر، تصمیم‌های دشمنان کینه‌توز بشریت و بدخواهان ملت بزرگ و مسلمان ایران است، که با به مزدوری‌گرفتن تعدادی محدود و فریفتن تعدادی دیگر، در صدد نابودی ملت و کشور ایران می‌باشند.

دشمنان می‌خواهند از آزادی و استقلال، قدرت و پیشرفت‌های این کشور انتقام بگیرند و زهی خیال باطل، که این ملت با آب‌دیده‌شدن در فتنه‌های گذشته و مقاومت در راه حق، همچنان راه سرافرازی خود را طیّ خواهد کرد و پیروزی از آنِ جبههٔ حق است.

اینجانب با طلب غفران و علوّ درجات برای شهدا و بهبودی سریع برای مجروحین از درگاه خداوند متعال، این مصیبت بزرگ را به ساحت مقدّس بقیّه الله الأعظم (عجّل الله تعالی فرجه الشریف)، مقام معظم رهبری مدَّظِلُّهُ العالی ، خانواده‌های داغدیده و عموم ملت ایران تسلیت می‌گویم و از همهٔ نیروهای حافظ امنیت کشور می‌خواهم که با قدرت و صلابت، ریشه‌های این جنایات و عاملان نزدیک و دور آن را شناسایی کرده و نیز همدستان فراهم‌آورندهٔ زمینهٔ این جنایات را شناسایی نموده و به دست انتقام قانون بسپارند.

وَ اللّهُ عَزِیزٌ ذو انْتِقام

سیّد محمّد رضا مدرّسی یزدی

۱۴۰۱/۰۸/۰۵